Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Трамп пов’язаний з Росією вже 30 років

"Трамп
Трамп пов’язаний з Росією вже 30 років — Financial Times

Кандидат в президенти Сполучених Штатів Америки від республіканців Дональд Трамп пов’язаний з Росією вже 30 років. Про це йдеться в статті Financial Times, текст якої наводитьРБК, зазначають Патріоти України.

"Перші свідчення співпраці Трампа з Росією FT знаходить ще в радянські часи, коли в 1986 році Трамп вперше прилетів до Москви, щоб обговорити проект будівництва готелю Trump Tower в Росії з послом СРСР Юрієм Дубініним. Коли стало зрозуміло, що цей проект не буде реалізований, Трамп запросив Горбачова з дружиною відвідати Trump Tower в Нью-Йорку. Цей візит також не відбувся", — пише ЗМІ.

Трамп не залишив надії встановити "зв’язки з Росією" і в єльцинську епоху. Газета пише, що в 1997 році Трамп клопотав про встановлення гігантської статуї Христофора Колумба роботи Зураба Церетелі на річці Гудзон. Ця статуя, подарунок уряду Росії США, була врешті-решт встановлена в Пуерто-Ріко — після того, як кілька міст США відмовилися прийняти її.

Серед ділових партнерів Трампа, пов’язаних з Росією, FT згадує нью-йоркського девелопера Тевфіка Аріфа, уродженця СРСР. Йому належить Bayrock, будівельна компанія, спільно з якою він потім укладав угоди по всьому світу. Найвідомішим спільним проектом Трампа і Аріфа став 46-поверховий готель-кондомініум Trump SoHo. Згідно з розслідуванням газети, Трамп став співпрацювати з підприємцем після того, як низка корпоративних банкрутств обмежила його доступ на ринок капіталу.

Вивчивши документи, журналісти прийшли до висновку, що протягом 2000-х покупці з Росії придбали нерухомість, пов’язану з Трампом, на сотні мільйонів доларів. При цьому Trump Organization не погоджувалася з тим, що росіяни витратили на девелоперські проекти компанії більше, ніж представники інших країн.

Крім того, Трампу і його партнерам належав бренд 24K Super Premium Vodka. На виставці Millionaire Fair в Москві в 2007 році була представлена пляшка, прикрашена 24-каратним золотом. Пізніше мільярдер відмовився від проекту.

Найбільша угода, укладена Трампом з громадянином Росії, відбулася в 2008 році, коли Дмитро Риболовлєв, мільярдер, який заробив статок на добривах, купив особняк магната за $95 млн. Коментуючи цю угоду раніше, Трамп сказав, що "він просто виявився з Росії", і заперечував, що зустрічався з олігархом.

Ще одна відома угода, укладена з росіянами, стосується конкурсу краси "Міс Всесвіт", права на який належать американському мільярдерові. Московський мільярдер Арас Агаларов уклав з фірмою Трампа контракт на $14 млн, щоб провести цей захід у Москві.

Finanсial Times також пише, що в зв’язках з Росією були помічені кілька колишніх політичних радників Трампа. Серед них колишній керівник виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт, який покинув свій пост в серпні 2016 року. Пол Манафорт був раніше одним з консультантів колишнього президента України Віктора Януковича.

Картер Пейдж, колишній радник із зовнішньої політики Трампа, раніше був радником компанії "Газпром". Річард Берт, колишній посол США в Німеччині, який, як пише FT, брав участь в розробці зовнішньополітичної стратегії Трампа в квітні, одночасно займався лобіюванням інтересів Росії, пов’язаних з поставками російського газу в Європу.