Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Крісло Стівена Хокінга продали на аукціоні за $393 000

 Аукціоніст демонструє крісло Хокінга

Крісло-коляска, яке використовував видатний фізик Стівен Хокінг, принесло на аукціоні Christie’s в 20 разів більше, ніж очікували організатори.

Гроші від продажу будуть спрямовані в благодійний Фонд Стівена Хокінга і в Асоціацію хвороб моторних нейронів, повідомляє AP з посиланням на аукціоніста Christie’s.

Моторизоване крісло, яке Хокінг використовував в кінці 1980-х і початку 1990-х років, після того, як він був паралізований через хворобу моторних нейронів, зібрало 296 750 фунтів на онлайн-аукціон Christie’s. Очікувалося, що крісло принесе значно менше, близько 15 000 фунтів.

Крім того, одна з п’яти відомих копій дисертації Хокінга 1965 з підписом "Ця дисертація — моя оригінальна робота" була продана за майже 585 тисяч фунтів (понад $760 тисяч). Таким чином, дохід від аукціону перевищив мільйон доларів.

Діти Хокінга сподіваються зберегти науковий архів видатного фізика для нації. Christie’s веде переговори про те, щоб передати записи вченого британській владі замість податку на спадщину.

Дочка Хокінга Люсі заявила, що "завдяки аукціону шанувальники вченого отримають шанс стати володарями реліквії, що нагадує про незвичайне життя фізика-теоретика".

Дивіться також

  • Богохульство Хокінга і загадка ядра Землі. Найцікавіші новини науки, — точка зору
  • Бога немає. Як Стівен Гокінг дещо образив віруючих у своїй останній книзі
  • На церемонію в пам’ять про Стівена Хокінга запросили мандрівників у часі

Знаменитий фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг помер 14 березня 2018 року в віці 76 років. Він з юних років страждав від бокового аміотрофічного склерозу. Хвороба не піддається лікуванню і з роками тільки прогресує.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/techno/popscience/krislo-stivena-khokinha-prodali-na-auktsioni-za-393-000-2506065.html”