Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Міністр енергетики США розповів, як Україна може стати енергонезалежною

 Міністр енергетики США розповів, як Україна може стати енергонезалежною

Угоди про розподіл продукції приведуть Україну до енергонезалежності, – міністр енергетики США Рік Перрі

Україна має потенціал для швидкого розвитку енергетичного сектору та досягнення енергонезалежності від Росії, але влада має проводити політику прозорості та вільних ринків, щоб прискорити економічне зростання країни. Одним з найефективніших інструментів для залучення іноземних інвестицій є Угоди про розподіл продукції між державою та інвесторами. Про це заявив Міністр енергетики США Рік Перрі під час візиту до Києва 12 листопада 2018 року.

На зустрічах із президентом, прем’єр-міністром та іншими високопосадовцями Перрі обговорив важливість здійснення Україною кроків щодо таких питань, як угода про розподіл продукції, спільне використання даних, передбачуваність регуляторних дій і правова прозорість, що є необхідними заходами для подальших інвестицій США.

«Ви повинні мати відкриті та прозорі тендери. Реалізація угод про розподіл продукції. Я не можу сказати вам, наскільки важливо це для майбутнього цієї країни. Отже, ці компанії знають, що коли вони приходять сюди, вони вступають в угоду, що не є туманною. Вони вступають в угоди, які безперечно і чітко говорять: це те, що ми будемо робити, це те, що ви збираєтеся робити, ось вигода. Ці угоди про розподіл продукції заохочуватимуть приватний сектор приходити сюди, інвестувати, впроваджувати передові технології та ноу-хау, щоб допомогти Україні розвивати власні ресурси», – заявив Міністр енергетики США Рік Перрі під час промови в Дипломатичній академії України.

На думку Ріка Перрі, угоди про розподіл продукції одним є з найефективніших інструментів для залучення інвесторів, оскільки вони надають інвесторам найбільші гарантії з боку держави.

«Це історичний час для України, країни, яка має величезний потенціал у сфері енергетики. Уряд Сполучених Штатів та приватний сектор США готові бути партнерами та співпрацювати з Україною для підвищення її енергетичної безпеки. Я бачу неймовірно яскраве майбутнє в цій країні з партнерами, які готові прийти і стояти пліч-о-пліч з вами. Ці типи підходів спонукають США ділитися нашою енергією, нашим енергетичним ноу-хау, так щоб разом ми могли процвітати. Тепер настав час діяти відповідно до політики, яка дозволить вам вийти з тіні Москви», – заявив Міністр енергетики США у Києві.
Довідка:

Що таке угода про розподіл продукції (УПР)?

Україна доручає іншій стороні – інвестору на визначений строк проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на визначеній ділянці (ділянках) надр та ведення пов’язаних з угодою робіт, а інвестор зобов’язується виконати доручені роботи за свій рахунок і на свій ризик з наступною компенсацією витрат і отриманням плати (винагороди) у вигляді частини прибуткової продукції.

При цьому Закон визначає прибуткову продукцію, як частину виробленої продукції, що розподіляється між інвестором і державою та визначається як різниця між виробленою і компенсаційною продукцією.

УПР може бути двосторонньою чи багатосторонньою, тобто її учасниками можуть бути декілька інвесторів, за умови, що вони несуть солідарну відповідальність по зобов’язаннях, передбачених такою угодою. Сторонами УПР виступають інвестор (інвестори) і держава в особі Кабінету Міністрів України.

Як повідомлялося, міністр енергетики США передав Україні повідомлення від Трампа.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/-ministr-energetiki-ssha-rozpoviv-yak-ukrajina-mozhe-stati-energonezalezhnoyu-544514.html”