Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Меморіальні дошки загиблим в АТО: виправлені помилки, однак без фотографійПід час понеділкової оперативної наради, було знову підняте питання щодо меморіальних табличок загиблим АТОвцям. Чи з’являться на них портрети, – дізнавались наші журналісти.


Андрій Василенко наголосив, що помилки в тексті виправили ще минулої п’ятниці.


ПравдаТут відвідали будинок Грушевського, 17, де на фасаді біля під’їзду висить табличка Аркадію Голубу. «В цьму» перетворилося на «В цьому», а «за мужність» починається тепер з великої літері.


Розміщений герб замість фотографій загиблих не змінили.


«Портрети не замовляли» – пролунало від Григорія Голубовського.


«Переробіть. З портретами, з усім», – зауважив мер на нараді.


У розмову втрутився керівник КП «Броваритепловодоенергія» Василь Адрєєв, який прокоментував ситуацію і поділився своєю думкою з приводу цього: «Ми всі уявляємо, яке зображення буде на мармуровому пам’ятнику. Чи можна впізнати, навіть не знаючи, кого зображено, ту людину, яку вибивають на камені? Мені здається, це не доречно робити, якщо є прізвище, ім’я, по батькові, напис хто це, з нагоди чого встановлена дошка. Моя думка – не потрібно портрет. Ну просто карикатури там чіпляємо. Якщо це дійсно не митець робить, ну не буде якісно. Завтра ми почуємо докори про те, що не можливо впізнати людину на фото, яка вибита на камені».


До того ж мармур змінює колір. «При вологій погоді порушується шліфована поверхня і вона деформується. Рідні та близькі будуть говорити, що не якісно зробили портрет», – продовжив пан Андрєєв.


Ігор Сапожко дав завдання своєму заступнику зібрати рідних та близьких, обговорити з ними і почути їхні побажання та пропозиції. Міський голова дав доручення протягом години всі протоколи та доручення дати на підпис Управлінню житлово-комунального господарства, щоб ті швиденько реагували. А результат виконання почуємо на наступному засіданні оперативної наради 9 жовтня.


Разом з тим, 3 жовтня на засіданні виконкому було розглянуто рішення про внесення змін до Додатку рішення законодавчого комітету Броварської міської ради від 04.10.2016р. № 595 «Про встановлення меморіальних дощок на честь загиблих воїнів у зоні АТО з міста Бровари».


«Це була моя ініціатива. У нас трошки була затримка з виконанням даного рішення. А в додатку було написано встановити дошку Олегу Онікієнку або на перетині вул. Москаленка на фасаді будинку, або на будинку, де він проживав. З ініціативи відділу культури було вирішено табличку встановити на будинку по вулиці Сергія Москаленка, 2 (в минулому Красовського 2), яка, чесно кажучи, і не на розі, і ніякого відношення не має до загиблого», – прокоментував Григорій Голубовський.


Зазначимо, що під час встановлення меморіальної дошки мешканці вийшли з під’їздів і не могли зрозуміти, чому вона тепер висить на їхньому будинку.


«Відверто кажучи, це дуже не правильно. Ми його відправляли в останню путь з будинку, де він проживав, а дошка чомусь встановлена на будинку Сергія Москаленка, 2», – закінчив заступник голови.


Вирішено змінити місце розташування дошки Олега Онікієнка, і перенести її на будинок, де він проживав за адресою вул. Олега Онікієнка, 75.


Оксана Кічук