Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Українських консулів допустили до трьох поранених українських моряків – Клімкін

Клімкін заявив, що до 8 грудня заплановано зустрічі консулів з усіма затриманими моряками

6 грудня українських консулів допустили до трьох поранених українських моряків, яких було захоплено російськими силовиками. Про це в Мілані (Італія) заявив глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін. Відео виступу міністра у Twitter опублікувала спікер МЗС Катерина Зеленко.

За його словами, Росія надала графік візитів консулів до українських моряків у московських СІЗО.

Клімкін зазначив, що до 8 грудня заплановано зустрічі консулів з усіма затриманими моряками.

"Консули кожного дня будуть зустрічатися з хлопцями, щоб до суботи подивитися, у якому вони стані, і це вже добре", – сказав він.


Прес-підхід Міністра @PavloKlimkin на полях #OSCEMC18 у Мілані
Minister @PavloKlimkin speaking to journalists on the https://t.co/XXwzTnJ1p5

— Kateryna Zelenko (@KaterynaZelenko) 6 грудня 2018 р.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.

ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 27-го і 28 листопада "кримські суди" ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.

30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох українців доправили в лікарню СІЗО "Матросская тишина", інших відвезли в СІЗО "Лефортово".

Адвокат Микола Полозов повідомив, що 24 морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ukrajinskih-konsuliv-dopustili-do-troh-poranenim-ukrajinskim-morjakam-klimkin-561225.html”