Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

У 2008–2014 роках Нацбанк витратив на підтримку фіксованого курсу $40 млрд – заступник голови НБУ

Посилення курсу гривні не є перемогою чи зрадою це ознака нестійкого курсу, який необхідний українській економіці, вважає Чурій

Із 2008-го до 2014 року Національний банк України витратив $40 млрд на підтримку фіксованого курсу гривні. Про це 11 лютого в ефірі каналу "Прямий" сказав заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

Він заявив, що посилення гривні, яке спостерігають із початку лютого, є ознакою нестійкого курсу.

"Це не є ні зрадою, ні перемогою. Це ознака того, що чотири роки тому ми перейшли на плаваюче курсоутворення, і воно необхідне для функціонування нашої економіки", – додав він.

Чурій пояснив, що досвід фіксованого курсу, хоч і створював видимість стабільності, дорого обійшовся економіці країни й українським громадянам.

"Ми витратили $40 млрд, щоб утримати курс на якомусь неприродному рівні, витратили резерви, набрали боргів. І маємо те, що маємо", – сказав Чурій.

Для порівняння заступник голови НБУ назвав розмір державного боргу України в іноземній валюті – він становить приблизно $47 млрд.

ВІДЕО
Відео: Телеканал Прямий / Youtube

Упродовж останнього місяця офіційний курс гривні щодо долара зміцнився із 28,27 грн/$ до 27,06 грн/$.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/u-2008-2014-roki-natsbank-vitrativ-na-pidtrimku-fiksovanogo-kursu-40-mlrd-zastupnik-golovi-nbu-733483.html”