Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Найвідоміший історичний кінотеатр Києва пішов "з молотка"

Доля одного з найулюбленіших киянами кінотеатрів "Київ", розташованому у самісінькому центрі столиці, вирішувалася 15 квітня у будівлі КМДА. На відкритому конкурсі на оренду приміщення цього закладу, що належить до комунальної власності територіальної громади міста, був визначений новий орендар приміщення у понад 7300 кв м. Подробиці з’ясовували Знай.ua.

За "Київ" змагалися 5 претендентів

За 10-річну оренду одного з найвідоміших "кінородзинок" змагалися 5 претендентів: ГО "Фонд "Молодість"", ТОВ "Планета Кіно", ТОВ "Сінема-Центр", ТОВ "Сантіні Ф’южин" та ПрАТ "Мультіплекс-Холдінг".

"Стартова орендна плата – 569 тис 253₴ Вона збільшуватиметься покроково на 50 тис₴ Переможцем аукціону визнається особа, яка погодиться на запропоновану найбільшу суму", – повідомив перший заступник директора Департаменту комунальної власності м. Києва, голова конкурсної комісії Олег Шмуляр.

Ланцюг із грошових пропозицій проходив по колу 9 разів – на кожному етапі претендентам по черзі діставалася сума вже на 50 тис грн більша. Першим вибула ГО "Фонд "Молодість"", коли ставки сягнули у понад 1 млн₴

До фінішу дійшли 2 учасника – "Мультіплекс-Холдінг" та "Сінема-Центр", останній з яких і виграв аукціон, зупинившись на відмітці у 2 млн 119 тис 253₴ Це сума – за 4-місячну оренду закладу. І, до речі, сюди ще не входить вартість податків на земельну ділянку та ПДВ.

Головними умовами для переможця є з десяток вимог. Одна з них – це те, що у репертуарі кінотеатру має бути не менше 30 % українського кіно продукту.

В історії боротьби – кілька судових позовів

Небайдужі до подальшої долі відомого закладу почали хвилюватися за його долю ще взимку – коли закінчився строк оренди попередніх "власників". В січні цього на сайті Київради з’явилася електронна петиція №8485 із назвою "Захистити кінотеатр "Київ" та забезпечити його роботу". За кілька місяців вона набрала понад 10 тисяч голосів.

"ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр "Київ" за час своєї діяльності провів технічну модернізацію кінозалів і обладнання, за власний рахунок провів реставраційні роботи. Завдяки продуманій програмній політиці команда створила на базі кінотеатру найповажніший кінокультурний центр в Україні. Кияни та гості міста цінують кінотеатр "Київ" як "місце сили" та осередок мистецтва кіно. Зважаючи на закриття столичних кінотеатрів «Україна» та "Кінопанорама", громада міста занепокоєна діями міської влади щодо усунення команди, яка успішно керувала кінотеатром "Київ" останні 20 років", – зазначає автор петиції Ілля Дядик.

Окрім цього, за словами членів комісії, за ініціативою захисників попередніх власників було зафіксовано кілька судових позовів. Та, станом на сьогодні, вони вже закриті.

Варто зазначити, що серед учасників відкритого конкурсу ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр "Київ" не було і документів на участь вони не подавали – з яких саме причин, на разі невідомо. Проте, цей факт ще не означає безпроблемний процес передачі закладу новому орендареві.

"Загалом, з оформленням документів ми маємо вкластися десь у тиждень. Але це за умов того, якщо попередній орендар не буде чинити опір", – підкреслив заступник голови КМДА Володимир Слончак.

Для підготовки покрокових етапів розвитку та планів на майбутнє у переможця аукціону "Сінема-Центр" матиме 30 днів. Як тільки документ буде готовий, відбудеться офіційна презентація.

Тож за подальшим розвитком подій читайте на порталі Знай.ua.

Раніше Знай.ua писав, що за відмиті зі столичного бюджету майже 300 млн – жодних покарань: обійшлися доганами та урізанням надбавок.

Також Знай.ua повідомляв, чим годують дітей у столичних школах: "мишині" порції, зіпсовані овочі та клейка вівсянка.
Джерело статті: “https://znaj.ua/capital/226356-nayvidomishiy-istorichniy-kinoteatr-kiyeva-pishov-z-molotka”