Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Експерти розкритикували Олену Малишеву за програму про дітей-«кретинів»

Эксперты раскритиковали Елену Малышеву за программу про детей-«кретинов»

«Неприпустима, ображає лексика»

Експерти розкритикували Олену Малишеву за програму про дітей-«кретинів»

На «Першому каналі» відбувся черговий ефір програми «Жити здорово» з Оленою Малишевої. Однією з тем телепередачі стали діти з ендокринними захворюваннями, яких телеведуча назвала «кретинами» і «ідіотами». На це звернула увагу «Стрічка.ру», запис шоу доступна на YouTube.

Малишева заявила, що «кретинізм» — це медичний термін, який визначає ступінь розумової відсталості. При цьому в заставці телепередачі було написано «Моя дитина — ідіот» і «Звідки беруться кретини?». Виступ Малишевої викликало шквал критики.

«Терміни „кретин“ і „ідіот“ не є медичними. Для позначення ступенів виразності розумової відсталості лікарі в цивілізованих країнах використовують іншу термінологію. Позначивши дітей з вадами у розумовому розвитку як „кретин“ і „ідіот“ (по суті, образи) редакція програми допустила серйозний деонтологический промах, образивши дітей з ментальними порушеннями та їх батьків», — написала в Facebook головний дитячий психіатр Москви Ганна Портнова.

Вона висловила надію, що редактори телепрограми зроблять певні висновки і надалі не будуть допускати подібних дискримінаційних висловлювань.

Із заявою також виступила асоціація «Аутизм — Регіони». Організація вважає неприпустимим використання стигматизирующей лексики, що позначає людей з інтелектуальною недостатністю, оскільки «це є порушенням прав, приниженням гідності та актом вербального насильства над людьми з ментальними порушеннями».

«Асоціація „Аутизм — Регіони“ виступає проти використання дискримінують термінів. Найближчим часом на адресу керівництва каналу буде направлено лист з вимогою роз’яснити позицію відносно людей з інтелектуальними порушеннями та їх близьких», — йдеться в повідомленні асоціації в Facebook.Джерело статті: “http://povin.com.ua/210123-14-06.html”