Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Журналісти назвали цензуру, фізичні погрози та низьку кваліфікацію колег основними загрозами свободі слова в Україні – опитування

Журналісти назвали цензуру з боку власника ЗМІ (70%), низьку кваліфікацію колег (53%) та фізичні погрози або загрозу життю, пов’язані з журналістською діяльністю (41%), основними загрозами свободі слова в Україні.

Журналісти назвали цензуру, фізичні погрози та низьку кваліфікацію колег основними загрозами свободі слова в Україні  – опитування
Журналісти назвали цензуру, фізичні погрози та низьку кваліфікацію колег основними загрозами свободі слова в Україні  – опитування

Про це свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» на замовлення Центру прав людини Zmina за підтримки Freedom House в Україні, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що на запитання, з якими порушеннями свободи слова та інформації респондентам особисто доводилося стикатися, 78% журналістів відповіли, що чиновники їм відмовляли в наданні суспільно важливої інформації, 42% стикалися з цензуруванням готових матеріалів або забороною оприлюднення, 38% назвали випадки замовлень завідомо неправдивої інформації з метою дискредитувати певної людини, 19% стикалися з переслідуванням. Лише 7% не стикалися з порушеннями свободи слова.

«Говорячи про питання цензури в Україні, 12% заявили, що це системна проблема; 68% упевнені, що цензура існує тільки в окремих ЗМІ; 16% зазначили, що цензура існує лише в окремих випадках. Тільки 2% вважають, що цензури в Україні немає. При цьому 94% респондентів бачать обмеження в роботі саме з боку власників ЗМІ», – йдеться в повідомленні.

Крім того, 65% опитаних погодилися, що війна збільшила випадки самоцензури з боку журналістів.

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк у "Фейсбуці" написала, що стан свободи слова журналісти оцінюють досить високо – 7.6 по 10-бальній шкалі.

«Ці дані перекликаються з тими даними, що ми (ІМІ) фіксуємо. Єдина відмінність у тому, що в нас на першому місці зараз – фізична агресія щодо журналістів», – прокоментувала результати пані Романюк.

Вона також нагадала, що з початку цього року ІМІ зафіксував 99 випадків порушень прав журналістів.

Опитування проводив фонд «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» з 30 травня до 14 червня 2019 року на замовлення Центру прав людини Zmina за підтримки Freedom House в Україні. Загалом було опитано 127 журналістів.

Нагадаймо, Інститут масової інформації в травні зафіксував 13 порушень свободи слова в Україні, усі вони стосувалися фізичної агресії.


Джерело статті: “https://detector.media/community/article/168264/2019-06-20-zhurnalisti-nazvali-tsenzuru-fizichni-pogrozi-ta-nizku-kvalifikatsiyu-koleg-osnovnimi-zagrozami-svobodi-slova-v-ukraini-opituvannya/”