Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Психолог з’ясував, що насправді бачать собаки у снах


Всі власники собак точно спостерігали, як їх собаки сплять, і напевно чули, як вони вищали або смішно здригалися лапами. Так що ж сниться собакам?

Неможливо точно знати, що сниться собакам, але деякі наукові дослідження стверджують про наявність спільного між тим, як працює мозок чотириногого і мозок людини під час сну.

Виходячи з цього, можна припустити, що зміст собачих снів може бути схожим на зміст людських і пов’язаний з досвідом з реального життя.

Наприклад, ми бачимо сни про те, що ми знаємо, що вважаємо важливим або що нас лякає.

Недавнє дослідження Гарвардського університету показало, що улюбленою темою для сновидіння собаки є її власник. Доктор Дейрдре Барретт в інтерв’ю журналу People заявив:

«Оскільки собаки в цілому надзвичайно прив’язані до своїх власників, можна з упевненістю припустити, що вони бачать уві сні обличчя господаря, чують його запах, намагаються запам’ятати його, а в деяких випадках, сон перетворюється на кошмар, якщо відносини з господарем не зовсім приємні».

Сон або кошмар?

Під час фази швидкого сну собаки сплять глибоким сном, і саме в цей період переживання, пережиті в той день або десь в минулому, фіксуються в мозку. Якщо ваша собака відчула щось негативне, вона, ймовірно, побачить це уві сні.

Вона може виглядати переляканою, здригатися всім тілом або кінцівками або навіть плакати, продовжуючи при цьому спати.

Можна також припустити, що коли наші пухнасті друзі рухають лапами уві сні, вони мріють про біг, гру або полювання; якщо рухається щелепа, вони, ймовірно, бачать прекрасні сни про те, як щось їдять або насолоджуються своїм улюбленим ласощами.

Цікаві факти про собачі сни.

Не всім собакам сниться один і той же. У цуценят фаза швидкого сну (а, отже, і весь сон) довше, ніж у дорослих собак, оскільки вони повинні зберігати більше даних і спати більше годин поспіль.

Маленькі собаки мають коротші, але частіші сни, ніж великі особини, які бачать сни рідше, але довше за часом.

Важливо ніколи не будити собаку, навіть якщо вам здається, що вона бачить кошмар, тому що це злякає її або викличе несподівану реакцію.

Загрузка...

Джерело статті: “https://variat.com.ua/psixolog-zyasuvav-shho-naspravdi-bachat-sobaki-u-snax/”