Бенджамин Франклин Прежде чем советоваться с прихотью, посоветуйся со своим кошельком.

Вибори під загрозою: працівники ОВК на 207 окрузі поскаржилися на незаконні обшуки

Представники Корюківського відділення поліції в Чернігівській області провели обшук у приміщенні окружної виборчої комісії (ОВК) 207 округу без дозволу слідчого суду, що прямо заборонено Конституцією України.

Під час незаконного обшуку працівники поліції пошкодили пломби на сервері ОВК, в результаті чого система "Вибори" зупинила свою роботу.

Як повідомляють співробітники ОВК, візит поліції відбувся ввечері 18 липня, після 21:00. І до 1:00 ночі члени і співробітники комісії були заблоковані в приміщенні.

Позачергові вибори в Раду

Позачергові вибори в Раду

Антикор

За словами заступника голови ОВК Владислава Опанасика, Корюківські правоохоронці не вперше під різними приводами намагаються незаконно втрутитися в роботу ОВК.

"На цей раз формальним приводом стала установка в приміщенні ОВК камер відеоспостереження, які були демонтовані і прибрані. Свої дії поліція пояснити не могла, а необхідного судового рішення для таких дій з її боку не було", – повідомив Опанасик.

Голова ОВК Ганна Преснякова вважає, що все, що відбувалося ввечері 18 липня, є підготовкою до блокування роботи ОВК, а можливо і до фальсифікацій результатів виборчого процесу.

"Від самого початку роботи, комісія зіткнулася з протидією місцевої влади, які саботували все, починаючи від приміщення. Нам говорили, що воно не відповідає вимогам і фактично не дає можливості забезпечити безпеку ОВК. Слідчі місцевої поліції з різних приводів приходили в ОВК... з питань архіву минулих виборів і т. д. Позавчора у нас відбулися маски шоу – сумку підкинули, зірвали нам на три години роботи. Вчора так само відбувся незаконний обшук, з порушенням вимог КПК і Конституції України", – розповіла Преснякова.

З огляду на те, що місцева влада близька до чинного депутата від БПП Анатолія Євлахова, не можна виключати, що те, що відбувається в ОВК, інспіровано саме в його інтересах. Адже дані авторитетних соціологічних кампаній прогнозують перемогу на виборах кандидату в народні депутати Ігорю Рибакову, а не йому.

За даними компанії "Рейтинг", відставання інших кандидатів від Рибакова не залишає їм шансів. Таким чином, стає зрозуміло, чому опоненти Рибакова можуть бути зацікавлені в зриві голосування.

Як повідомив Опанасик, представники комісії уже подали заяву в суд про відмову з боку поліцейських дозволити проведення обшуку в приміщенні ОВК. Крім того, вони подали заяви до Генпрокуратури про вчинення представниками поліції злочинів і в ГБР. Також вони готують звернення в ЦВК про втручання в роботу комісії з боку правоохоронних органів, яким вони власними силами протидіяти не можуть.

Підпишись на "Telegram"-овий канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Позачергові вибори у Верховну Раду 2019" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/vibori-pid-zagrozoyu-pratsivniki-ovk-na-207-okruzi-poskarzhilisya-na-nezakonni-obshuki.htm”